NAVAL DOCKYARD, MUMBAI
RESULT FOR RECRUITMENT OF CHARGEMAN (ERSTWHILE CHARGEMAN-II)

  1. 1. Refer to Advertisement published in the Employment News dated 24-30 Dec 2016 DAVP 10702/11/0797/1617 and subsequent corrigendum published in Employment News dated 28 Jan-03 Feb 2017 DAVP 10702/11/0951/1617 and Employment News dated 06-12 May 2017 DAVP 10702/11/0060/1718 for recruitment of Chargeman (Erstwhile Chargeman-II).


  2. 2. The candidates listed below have been provisionally selected for appointment based on marks obtained in discipline wise written examination conducted on 30 Apr 17. The appointment is provisional subject to the verification of Original certificates in support of qualification (age, caste certificate, caste validity certificate, experience, as claimed etc.) as on the closing date of receipt of applications. The candidature of the candidates is purely provisional.


  3. 3. The provisionally selected candidates will be sent call letters through email or post as per address mentioned in their online application forms. The candidates are to report to the venue at the date and time indicated in the call letter for pre–recruitment formalities. Candidates may have to stay one or two days for completion of verification of candidature. Candidates should make their own arrangements accordingly.


  4. 4. The final appointment of the candidates would be subject to successful verification of documents / certificates and medicals. It should be noted that merely calling candidates for verification of the documents and medicals does not in any way, entitle them for an employment / appointment in Naval Dockyard Mumbai.


PROVISIONAL MERIT LIST

DISCIPLINE:CONSTRUCTION

S. No

Name

Roll No.

Select List

1

SUJIT KUMAR NAYAK

1191196

UR-1

2

MANJUNATH SHIDAGIREPPA KAMAGOND

1191710

UR-2

3

YOGESH SHANTARAM PATIL

1191116

UR-3

4

LITU KUMAR SABAT

1191298

UR-4

5

NAGESWARA RAO PULA PENTAKOTA

1191959

UR-5

6

MONU KUMAR DHAKER

1191371

UR-6

7

PAVAN PURUSHOTTAM RANE

1191082

UR-7

8

PINNINTI VENKATESH

1191663

UR-8

9

PROMOD KN NAIR

1191920

UR-9

10

BRAJESH KUMAR

1191861

UR-10

11

GOKIDI MAHESH

1191974

UR-11

12

DILLIP KUMAR HATI

1191331

UR-12

13

BHIGANRAJ SURENDRANATH BHOLA

1191277

UR-13

14

MANDAPATI VARAHALA BABU

1191976

UR-14

15

PRANEESH KP

1191987

UR-15

16

ASHISH DILIP WAGHMODE

1191891

UR-16

17

ARUN S U 

1301002

UR-17 (HH)

18

HIMANSHOO HRIDAYNARAYAN VISHWAKARMA

1191672

OBC-1

19

AJESH KUMAR A

1191542

OBC-2

20

RONGALA VENKATARAMANA 

1301048

OBC-3

21

AMAL SREENIVASAN

1191438

OBC-4

22

JANAPAREDDY NANAJI

1191384

OBC-5

23

VIVEK P 

1191585

OBC-6

24

VIRENDRA KUMAR

1191848

OBC-7

25

SIDDANATHI GANAPATHI RAO

1191570

OBC-8

26

RAMA RAO RAJANA

1191996

OBC-9

27

KRISHAN KUMHAR

1191286

OBC-10

28

CHOKKAKU RAJESH

1191890

OBC-11

29

KARTEEK KOLLI

1191113

OBC-12

30

SONU KUMAR RAI

1301005

OBC-13 (HH)

31

RAJKUMAR BHANNARIYA

1191159

SC-1

32

ABHIJIT SURYAKANT KAMBLE

1191657

SC-2

33

SAMIT KUMAR BEHERA

1191151

SC-3

34

LINGAM RAJESH

1191664

SC-4

35

PRADEEP LAXMAN OGALE

1301017

SC-5 (OH-OL)

36

MAHENDRA SAKHARAM KAMBLE

1191097

SC-6

37

SANTOSH APPARAO SURLA

1191998

SC-7


DISCIPLINE:PRODUCTION, PLANNING & CONTROL

S. No

Name

Roll No.

Select List

1

VIJAY KUMAR

5151657

UR-1

2

ASMITA ANIL DHASAL

5204453

UR-2

3

ARVIND KUMAR

5152296

UR-3

4

CHANDRAKALA SAMBHAJI GURAV

5182702

UR-4

5

RAHUL TANAJI BHALEKAR

5227073

UR-5

6

RAHUL SANJAY GURAV

5214998

UR-6

7

MAHESH MOHAN GHADAGE

5216128

UR-7

8

GOLLAVILLI VIDYA SAGAR 

5301194

UR-8

9

SIDDHESH SATISH SAWANT

5183521

UR-9

10

BHARAT BABU SARAGADAM

5204682

UR-10

11

MANGESH NAGRAJ KHOBRAGADE

5152077

UR-11

12

LEKKALA S SWAMY NAIDU

5204558

UR-12

13

SANTOSH BEHERA

5204339

UR-13

14

YARRA JAGADISH

5227571

UR-14

15

JAYADEVAN M

5226674

UR-15

16

KARNAM SANJEEV KUMAR

5182572

OBC-1

17

ROUTHU SRINIVAS

5226980

OBC-2

18

MUDIYA CHENNA REDDY

5227514

OBC-3

19

JITENDRA KUMAR

5204464

OBC-4

20

BIJU MON B

5214831

OBC-5

21

KANDREGULA SREENU

5182556

OBC-6

22

AKHIL M

5151759

OBC-7

23

SANJEEV KUMAR

5227007

OBC-8

24

SHRUTHI SYAMANATH

5226760

OBC-9

25

KOTESWARA RAO MANUKONDA

5215958

SC-1

26

ROHIT RAJAPPAN

5216039

SC-2

27

PAMULA GANESH

5301154

SC-3

28

KAKADE RUSHIKESH PRAMOD

5183582

SC-4

29

MANISH ASHOK CHIWANDE

5226967

SC-5

30

ROHIT RAJ

5215234

SC-6

31

ANKITA ANIL PATIL

5215076

ST-1

32

RATHOD SHIVA KUMAR

5204654

ST-2


DISCIPLINE:WEAPON

1

RUCHA UMESH GADE

6131372

UR-1

2

DATTATRAYA ANANDRAO SHINDE

6131446

UR-2

3

PRACHI UMESH GADE

6131425

UR-3

4

RAHUL KUMAR

6131382

UR-4

5

DEV KRISHNA SARANGI

6301270

UR-5

6

KRISHNA KANT KUMAR SHARMA

6301279

UR-6

7

MOHAMMAD DASTAGIR ALAM

6131894

UR-7

8

CHITIKALA RAMUNAIDU 

6301036

UR-8

9

VISHWAJEET KUMAR

6131568

UR-9

10

JUSTEPHER XAVIER

6131461

UR-10

11

SHAIK BABJI

6131870

UR-11

12

SURENDRA PRASAD MISHRA

6131701

UR-12

13

RAVI KANT

6301013

UR-13 (VH-LV)

14

AKSHATA AJIT KALZUNKAR

6301005

UR-14 (HH)

15

GUNDROJU BRAHMAJI

6301053

OBC-1

16

KUNAL KUMAR SINHA

6301192

OBC-2

17

CHANDRALOK KUMAR CHANDRAKETU

6131366

OBC-3


DISCIPLINE:ELECTRICAL

1

ASHOK KUMAR NANDA

2162263

UR-1

2

SHREENIVAS CHANDRASHEKHAR THOMBARE

2163032

UR-2

3

BIKASH KUMAR BEHERA

2161128

UR-3

4

GIRIJA SHANKAR KAMILA

2314257

UR-4

5

INDRAJIT KRISHNA YADAV

2314283

UR-5

6

AJIT ARJUN NIKAM

2162690

UR-6

7

PRIYA RATNAKAR BAADKAR

2161644

UR-7

8

ARUN KUMAR

2162823

UR-8

9

GANESH DNYANDEO YADAV

2162395

UR-9

10

DABLU KUMAR

2313450

UR-10

11

MANSABUR KUMAR RAKSHIT

2301036

UR-11(OH-OL)

12

ASHUTOSH KUMAR

2162958

OBC-1

13

AMIT KUMAR

2162959

OBC-2

14

VIKASH KUMAR

2313188

OBC-3

15

VIKASH KUMAR

2301024

OBC-4 (OH-OL)

16

PANKAJ KUMAR

2163031

SC-1

17

PINTU KUMAR

2161698

SC-2

18

SMITSHEEL RAMESH KALE

2313852

SC-3

19

RAMKESH MEENA

2313767

ST-1

20

RAMVEER SINGH MEENA

2313203

ST-2


DISCIPLINE:MAINTENANCE

1

RAMESH CHANDRA MAJHI

4171554

UR-1

2

BALABHADRA MOHARANA

4171217

UR-2

3

PRAMOD KUMAR DASH

4171556

UR-3

4

BIMLESH KUMAR

4171337

UR-4

5

SAMRAT JAIN

4171471

UR-5

6

VIKAS KUAMR SINGH

4301012

UR-6 (OH-OL)

7

SUMIT ARBAR

4171254

OBC-1

8

MILAN KUMAR MAHANTA

4171121

OBC-2

9

VIKAS RAJENDRA MARATHE

4171485

OBC-3

10

RAUSHAN KUMAR

4171099

OBC-4


DISCIPLINE:ENGINEERING

S. No

Name

Roll No.

Select List

1

SARIFUL KADER

3297975

UR-1

2

MAYUR KIRAN POWALE

3276640

UR-2

3

SHUBHAM SUNIL PATIL

3264765

UR-3

4

SIDDHESH HEMANT TULASKAR

3233369

UR-4

5

TEJAS NARENDRA NANDOKAR

3121954

UR-5

6

PINTU KUMAR

3265279

UR-6

7

POL YOGESH BALKRISHNA 

3111614

UR-7

8

BIJESH MAHALE

3233571

UR-8

9

RAJAT KUMAR TRIPATHI

3121919

UR-9

10

IMRAN ADAM KHAN

3122524

UR-10

11

KANDREGULA MAHENDRA 

3122256

UR-11

12

MUKUNDARAO CHALAPAKULA

3298035

UR12

13

BALESH TEWARI

3243879

UR-13

14

RAJESH KUMAR

3243729

UR-14

15

SHANKAR KONDA

3264754

UR-15

16

MOHAMMED SHADIK 

3142743

UR-16

17

SHIVAPRASAD PANDURANG POGUL

3298002

UR-17

18

AMAR VISHWANATH PITAMBARE

3111257

UR-18

19

KARTHEEK MACHA

3142593

UR-19

20

MD AMEEN UL ISLAM

3254359

UR-20

21

ALOK KUMAR

3232921

UR-21

22

DEEPAK KUMAR

3265164

UR-22

23

SUJEET KUMAR

3254292

UR-23

24

VIRENDRA KUMAR SHARMA

3276724

UR-24

25

AMIT KUMAR

3233456

UR-25

26

DURGANARAYAN BISOI

3297999

UR-26

27

SWAROOP GANGADHAR KHADE

3301050

UR-27 (VH-LV)

28

VAIBHAV BHARAT PHADATARE

3301025

UR-28 (VH-LV)

29

SANJEEV KUMAR SINGH

3266323

OBC-1

30

SUMIT RAM CHANDEL

3297836

OBC-2

31

MAYURESH DAYANAND MHATRE

3122492

OBC-3

32

ANIL KUMAR SHARMA

3264924

OBC-4

33

GANESWAR BISWAL

3276581

OBC-5

34

DHEERAJ KUMAR

3264993

OBC-6

35

MANTU KUMAR

3232879

OBC-7

36

RAMNANDAN KUMAR

3233660

OBC-8

37

ASHUTOSH KUMAR

3233215

OBC-9

38

PRABHAT KUMAR

3254329

OBC-10

39

KANHAIYA KUMAR

3142571

OBC-11

40

AKSHAY PAL

3142864

OBC-12

41

SAPPA VARA PRASAD 

3266288

OBC-13

42

AADITYA KUMAR PASWAN

3265360

SC-1

43

ABHIJEET ASHOK KADAM

3111654

SC-2

44

RAJNISH KUMAR

3233669

SC-3

45

UPENDRA KUMAR

3232869

SC-4

46

PREM JYOTI

3276721

SC-5

47

MUNNA KUMAR

3111244

ST-1

48

PURUSHOTTAM KUMAR

3264975

ST-2

49

MAN SINGH MEENA

3122276

ST-3

  1. 5. The following candidates have been placed in ‘Provisional Wait List’, in order of merit. These Wait Listed candidates are over and above the number of vacancies notified to avoid shortfall in the panel. These candidates may be called separately, in case of ineligibility / non-reporting of the selected candidates, for which time and venue details would be intimated separately by email or post.


PROVISIONAL WAIT LIST DISCIPLINE:CONSTRUCTION

1

JIBIN BABU

1191407

UR-WL-1

2

RENJITH MATHEW

1191289

UR-WL-2

3

MANOJ KUMAR DAS

1191336

UR-WL-3

4

MRITYUNJAYKUMAR OMPRAKASH SINGH

1191972

UR-WL-4

5

LAXMIDHAR NAYAK

1192012

UR-WL-5

6

VINU VIJAYAN 

1191488

OBC-WL-1

7

JAMI PAPA RAO 

1191390

OBC-WL-2

8

NRUSINGH BARADA

1191973

OBC-WL-3

9

UTTALA SIVAPRASAD

1191969

OBC-WL-4

10

DARSHAN RANGNATH BANSODE

1191621

SC-WL-1

11

SANJAY HANUMANT KASBE

1191396

SC-WL-2

12

RATHEESH KUMAR P

1301009

PWD-HH-WL-1


PROVISIONAL WAIT LIST DISCIPLINE:PRODUCTION, PLANNING & CONTROL

1

JERRIPOTHULA JAYA PRASAD

5182700

UR-WL-1

2

M SACHIN KUMAR

5226653

UR-WL-2

3

PADMACHARAN BHAGWAN KHADANGA

5227458

UR-WL-3

4

AMRESH 

5301055

UR-WL-4

5

BIPUL KUMAR

5301041

UR-WL-5

6

SRINU BAGUDU

5301319

OBC-WL-1

7

KAJAL SHARMA

5227211

OBC-WL-2

8

ABHISHEK KUMAR

5183103

OBC-WL-3

9

BADI APPALASWAMY

5204630

OBC-WL-4

10

BONDA SATHIBABU

5227641

OBC-WL-5

11

GAUTAM KUMAR SAHU

5227262

OBC-WL-6

12

AMIT KUMAR

5226912

OBC-WL-7

13

ASHWIN KISHOR KADLAK

5226569

SC-WL-1

14

SANTOSH PRAJAPATI

5182481

SC-WL-2

15

ROHIT KUMAR MEENA

5182602

ST-WL-1


PROVISIONAL WAIT LIST DISCIPLINE:WEAPONS

1

AMAN KUMAR

6131641

UR-WL-1

2

MALAYA KUMAR NAYAK

6131859

UR-WL-2

3

MONALISA MOHANTA

6131883

UR-WL-3

4

PRATHAMESH JANARDAN BHASE

6131799

UR-WL-4

5

PRANIL PRADEEP GANDHI

6131543

UR-WL-5

6

VICKY KUMAR

6131541

OBC-WL-1

7

VINAY KUMAR BIHARI

6131598

OBC-WL-2

8

KAMPARA GYANA SAI

6301012

PWD-VH-LV-WL-1

9

NAKUL KUMAR SINGH

6301001

PWD-HH-WL-1


PROVISIONAL WAIT LIST DISCIPLINE:ELECTRICAL

1

SHAKTI KUMAR SINGH

2161776

UR-WL-1

2

RAJNISH KUMAR

2162621

UR-WL-2

3

PRATIK RAMESHRAO MANKAR

2162626

UR-WL-3

4

NITISH WATSARAJ

2162611

UR-WL-4

5

RIPU KUMAR

2161687

OBC-WL-1

6

SONU KUMAR

2313431

OBC-WL-2

7

VAIBHAV SURESHRAO NAIK

2313219

SC-WL-1

8

DHRAMENDRA KUMAR MEENA

2162008

ST-WL-1

9

PURUSHOTTAM RAMAMURTHY GANGA

2301020

PWD-OH-OL-WL-1


PROVISIONAL WAIT LIST DISCIPLINE: MAINTENANCE

1

VARUN VR

4171184

UR-WL-1

2

SINGH AKSHAY VIJAYKUMAR

4171175

UR-WL-2

3

MUKESH PRAKASH VISHWASRAO

4171256

UR-WL-3

4

PRAWEEN KUMAR

4171462

OBC-WL-1

5

PRAVAT KUMAR SAHOO

4171424

OBC-WL-2

6

MILIND SAKHARAM NARVEKAR

4301008

PWD-WL-1


PROVISIONAL WAIT LIST DISCIPLINE: ENGINEERING

1

BANTHIKOLLA PURNACHANDRA RAO

3298090

UR-WL-1

2

RAHUL KUMAR SINGH

3111217

UR-WL-2

3

JIBANA NANDA MOHANTY

3298014

UR-WL-3

4

AKSHAY AVINASH JAWALGIKAR

3232873

UR-WL-4

5

DEBASIS ROUT

3111457

UR-WL-5

6

SATYA NARAYAN SAHU

3111656

UR-WL-6

7

RAVI RANJAN KUMAR

3265702

UR-WL-7

8

PRATAP RANA

3122270

UR-WL-8

9

SANDIP BANSILAL SONAWANE

3297540

OBC-WL-1

10

MUKESH KUMAR

3254289

OBC-WL-2

11

YOGENDRA CHAURASIA

3265579

OBC-WL-3

12

FOREN DEHURY

3266350

OBC-WL-4

13

BOTCHA KRANTHI KUMAR

3265162

SC-WL-1

14

SANDEEP KUMAR KATARIYA

3265639

SC-WL-2

15

BHANOTH RANJITH KUMAR

3297512

ST-WL-1

16

YOGESH SHAMRAO JADHAV

3301026

PWD-VH-LV-WL-1

***************************************************************************************